До 100-річчя з початку Української революції 1917-1921 років та створення Української Центральної Ради, що з’явилася 17 березня 1917 року у Краматорському краєзнавчому музеї провели зустріч зі студентами міста.

Для відвідувачів музею співробітники підготували фотодокументальну експозицію про революційні події першої половини XX століття та цікаву розповідь про те, з чого розпочалася боротьба за незалежну та самостійну Україну.

Зокрема, зупинилися на розповіді про діяльність Української Центральної Ради на чолі з істориком та політичним діячем Михайлом Грушевським.

– Це був час небувалого піднесення. Створення Української Центральної Ради дало шанс українським патріотам вибороти свою незалежність, але, на жаль, воно тривало не довго. УЦР проіснувала всього 13 місяців, а Україна не стала тоді самостійною. Але ці події стали поштовхом у боротьбі за розбудову української культури та отримання незалежності країною у 1991 році, – розповіла «До ТеБе» співробітниця Краматорського краєзнавчого музею Ольга Пальона.

ЇЇ доповідь доповнив заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз:

– Оцей довгий період історії, де був і збройний опір, і інтелектуальний супротив привели до того, що ми маємо змогу з вами жити у новій Україні. Але маємо пам’ятати одне, що сьогодні ми знову знаходимося точно в такій ситуації, як були 100 років назад. У нас є збройна агресія Російської Федерації, у нас є внутрішні непорозуміння між елітами. І сьогодні саме головне завдання всіх нас – згадати отой сумний досвід і довести, що історія рухається не по кругу, а по спіралі.

Деталі дізнавайтеся у випуску новин.

Надія Задорожня

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.