У рамках акції «Народжений у вишиванці» жінок Краматорського пологового будинку привітали із Всесвітнім днем вишиванки, а їх немовлята отримали свої перші в житті українські сорочки.

Із самого народження до українських традицій сьогодні долучили 19 немовлят. Це хлопчики та дівчатка, що з’явилися на світ саме у Всесвітній день вишиванки, а також ті, хто народився напередодні свята.

Сьогодні ж у Краматорську народилося п’ятеро немовлят. Всі хлопчики. Серед них одна двійня. Саме вони першими отримали символічні обереги.

Загалом акція «Народжений  у вишиванці» на Донеччині стартувала вперше, хоча започаткована ще минулоріч у Чернівцях. Її організатори надіслали до Краматорська дві вишиванки: хлопчику та дівчинці. Інші сорочки шили та вишивали краматорські майстрині протягом декількох місяців.

– Справа в тому, що вишиванка – це код нації. Це оберіг. Сьогодні ми підібрали в основному візерунки загального типу, дитячого типу, щоб вони не змогли наврочити, а давали здоров’я. А ті  яскраві кольори, що оточують наше життя – ми передали на ось цих вишиванках діточкам, – розповіла кореспонденту «До ТеБе» голова ГО «Український розмовний клуб «Файно» Оксана Муравльова.

Як зазначає Оксана Муравльова, її на участь у акції надихнув перегляд фільму «Спадок Нації», в якому сказано, що найголовніша вишиванка у житті людини – подарована при народженні.

Про те, чи сподобалися українські обереги матусям та кому пощастило отримати такий символічний подарунок дізнавайтеся у випуску новин «До ТеБе».

Надія Задорожня

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.