Третина людей, що пережили тортури утримання в підвалах окупованого Донбасу, заявляють, що зазнали сексуального насильства.

Такі дані були оприлюднені платформою “Правозахисний порядок денний” під егідою Коаліції «Справедливість заради миру на Донбасі» у партнерстві з трансмедійним міжнародним проектом ZERO IMPUNITY.

Протягом кількох місяців правозахисні організації-члени Коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі” опитували потерпілих і свідків, та задокументували 162 випадки різних форм сексуального насильства.

Кожна третя опитана людина зазнала сексуального насильства під час утримання в незаконних місцях несвободи, створених проросійськими бойовиками. Також абсолютно виправдано можна вважати постраждалими тих, хто став вимушеним свідком такого насильства.

– Жертви та свідки сексуального насильства майже не вірять у відновлення справедливості, бодай відкладеної в часі. Це пов’язано також із тим, що в Україні норма права досі не відповідає нормі життя. Парадоксально, але на третьому році війни і законодавство, і практика так і не пристосовані до реальних умов розслідування злочинів, вчинених у ході збройного конфлікту, – розповідає голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

Вікторія Молоткова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.