МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ НЕЛЬСОНА МАНДЕЛИ

Це єдиний день, який ООН присвятила одній особі. Державний діяч Південної Африки, один з найвідоміших захисників прав людини. Сьогодні Нельсонові Манделі виповнилося б 99 років.

Пам’ятні дати

18 липня 1941 року вийшла Постанова ЦК ВКП(б) «Про організацію боротьби в тилу німецьких військ». Відповідно цього документа, в 37 районах Сталінської (Донецької) області було створено 180 партизанських загонів та груп, у тому числі деякі з них знаходилися в Макіївці.

18 липня 1954 року в Радянському Союзі було запроваджено сумісне навчання в школах хлопців та дівчаток.

18 липня 1963 року в невеличкому будиночку на межі Донецька та Макіївки було відкрито Свято-Миколаївський Храм. Попередній Свято-Миколаївський Храм Донецька, побудований на теренах Макарівського руднику Риковських копей, за рішенням Донецької обласної ради зруйнували в тому ж році на Страсному тижні. Священикам – отцю Олексію та отцю Леонтію вдалося врятувати ікони та деяке оздоблення, й вони перевезли їх у нове приміщення.

18 липня 1989 року біля споруди Макіївської міської ради та міськкому партії розпочався багатотисячний мітинг, у якому взяли участь гірники 70 шахт Донецької та Луганської областей. Страйкарі вимагали приїзду до них тодішнього керівника країни Михайла Горбачова або прем’єр-міністра Миколи Рижкова. Проте з шахтарями зустрівся міністр вугільної промисловості СРСР Михайло Щадов і повідомив, що вимоги страйкарів вже передано Рижкову й той просив надати йому місяць на їх виконання. Коли 24 липня стало відомо, що уряд країни почав виконувати частину вимог гірників, мітинг завершився. Між тим, через ці події тільки шахти об’єднання «Макіїввугілля» понесли збитки в розмірі 6 мільйонів радянських карбованців.

Народний календар

Вночі цього дня наші предки уважно дивилися на небо: якщо видно місяць, можна чекати хорошого врожаю. Якщо місяць здається туманним і великим – найближчим часом зіпсується погода. Місяць, навпаки, білий і блискучий – прикмета, яка віщує холодну погоду, але без дощів. Місяць ніби зеленуватий – можна чекати на опади.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.