Державне агентство з питань кіно презентує проект «Донбас – Наш!». У Слов’янську та Краматорську пройде показ сучасних українських кінострічок, які зайняли призові місця національних кінофестивалів.

Першу стрічку, «Гніздо горлиці», презентували у Слов’янську 10 липня. Показ фільму відбувся у парку «Шовковичному», вхід був безкоштовним. Глядачі мали змогу на тільки побачити фільм, а й поспілкуватися з актрисою Риммою Зюбіною, що зіграла головну роль, та кінокритиком Олександрам Гусєвим.

Кінострічка розповідає про долю заробітчан, які змушені виїжджати за кордон, через що в багатьох руйнуються родини. Це роздум про те, що в житті важливіше – гроші чи стосунки. Фільм не можна назвати «кіно для відпочинку», адже він далекий від розважального жанру, говорить Римма Зюбіна.

– Це не відпочинок в нічному клубі, це серйозний фільм – тут треба думати, працювати душею, головою, аналізувати й робити свої висновки. Ми не робимо ніяких таких моральних у фіналі висновків і якихось порад. Кожна людина вибирає, як їй жити, де їй жити. Адже проблема заробітчан є актуальною для всієї України, – зазначає актриса.

Та фільм зібрав не так багато глядачів, як хотілося б. Проте, серйозні фільми поступово знаходять свою аудиторію.

– Є певний кіноманський прошарок, який палко стежить за успіхами вітчизняного кіно. Але, на жаль, цих людей не дуже багато. Але, насправді, це загальна ситуація, яка не сильно відрізняється і щодо іноземного кіно – фестивального кіно, серйозного кіно. Просто протягом 20-и років у нас практично був відсутній кінопрокат. І наші глядачі звикли сприймати як кіно ті серіали, які вони бачать в прайм-таймі, – говорить кінокритик Олександр Гусєв.

Одним із варіантів поширення нового кіно українського виробництва критик вважає необхідність розміщення нових стрічок в ефірі національних або регіональних телеканалів на безкоштовній основі. Це не принесе грошей творцям стрічок, проте допоможе популяризувати вітчизняний кінопродукт серед широкого загалу.

Ті слов’янці, що захоплюються якісним українським кіно, ще мають змогу побачити одні з кращих вітчизняних фільмів. 11 липня відбудеться показ мюзиклу «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко», а також короткометражних стрічок “Кров’янка” та “ГолденЛав”. 12 липня буде показаний фільм-концерт «Океан Ельзи». Сеанси відбуватимуться о 21 годині в парку «Шовковичний». Схожі кінопокази заплановані також у Краматорську.

Павло Палагута

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.