У приміщенні Добропільської міської ради з 9 по 12 серпня відбулась виставка дитячих малюнків під назвою “Мій край – мій дім”, що створена у рамках проекту ГО “Словацько-Український Центр Партнерства”. Організатори мали на меті показати вплив військового конфлікту на творчість дітей та те, як пережиті події змінюють уявлення дітей про оточуючий їх світ.

Виставка почала свій шлях у 2016 році зі Словаччини, та вже об’їхала чимало міст України. До Дніпропетровська, Ужгорода, Вінниці, Запоріжжя долучилося і невеличке Добропілля. В цілому виставка охопить понад 10 міст України, та після цього повернеться у Словаччину. В кожному місті маленькі митці додадуть до експозиції свої шедеври, і таким чином, завдяки дитячим малюнкам, відвідувачі виставки будуть мати уяву майже про всю Україну.

Озброєний конфлікт на Донбасі не оминув стороною проблематику виставки, і знайшов відображення в картинах дітей. Багато дітей-переселенців взяли участь у виставці, вони мали змогу зобразити свої переживання та емоції, пов’язані з війною. Окрім робіт дітей зі Сходу, у виставці представлені малюнки маленьких закарпатців та словаків: яким кожен з них бачить свій дім саме сьогодні.

Організатори вірять, що їх ідея та її втілення, надихнуть кожного глядача на краще розуміння того, як жити так, щоб в рідному краю завжди панували мир та злагода.

Дар’я Єгорова

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.