Пам’ятні дати

24 листопада 1910 року в Севастополі розпочала роботу офіцерська школа авіації.

24 листопада 1917 року лікарняно-санітарний відділ Державного Наркомату просвіти звернувся до шкільних працівників підконтрольних більшовикам територій із закликом здійснювати фізичне виховання дітей. Проте в умовах складної воєнно-політичної ситуації, що складалася в державі, реалізувати тоді ініціативу освітянських органів не уявлялося можливим.

24 листопада 1920 року Польща окупувала Східну Галичину, вибивши звідти більшовицькі війська.

24 листопада 1941 року вийшла чергова нацистська директива, в якій визначався «рецепт» «хлібу» для полонених червоноармійців: 50% житніх висівок, 20% вичавків цукрового буряку, 20% целюлозного борошна та 10% борошна, виробленого з соломи або листя.

24 листопада 1961 року була проголошена Декларація Генеральної Асамблеї ООН про заборону застосування ядерної зброї.

24 листопада 1969 року урядами СРСР та США був ратифікований Договір про непоширення ядерної зброї.

24 листопада 1974 року американо-французька експедиція на чолі з Дональдом Джохансоном знайшла в долині ріки Аваш в Ефіопії скелет австралопітека афарського, який отримав ім’я Люсі – тобто першого відомого науці представника цього виду. Визначено, що Люсі жила приблизно 3,2 мільйона років тому, і була істотою з невеликою ємкістю скроні, як у людиноподібної мавпи та з прямоходінням, як у людини.

24 листопада 1936 року в парку імені Щербакова в Сталіно (Донецьку) відкрилася Дитяча залізниця імені Сергія Кірова, існування якої припинилося в перший же рік нацистської окупації міста.

24 листопада 1971 року рішенням Донецького облвиконкому село Тельманове (Бойківське) Тельманівського (Бойківського) району було віднесено до категорії селищ міського типу.

Народний календар

Зазвичай до цього дня наставала пора, коли відкривався санний шлях. Тож селяни 24 листопада традиційно збиралися в далеку дорогу або вирушали на ярмарки. Молодь по селах каталася на санях та влаштовувала гуляння. Молоді незаміжні дівчата у цей день ворожили на судженого. Проте за народними забобонами 24 листопада не ходили свататися та не грали весіль, бо вважали, що такий шлюбний союз буде нещасливим.

Українці помітили: якщо цього дня йде мокрий сніг або стоїть ясна погода, то до 4 грудня ще трапляться відлиги. Тепла погода 24 листопада – і зима буде також теплою, і навпаки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.